kalendarium III 2020

 II Festiwal Kultury Szkolnej - marzec-czerwiec 2019


 

    Patronat honorowy

Prezydent Miasta Lodzi300patronat honorowy - pismo

Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w wydarzeniach, w tym warsztatach edukacyjnych, które składają się na program Festiwalu Kultury Szkolnej. Jest to interdyscyplinarne wydarzenie, którego nadrzędnym celem jest wykreowanie przestrzeni dla szkół w zakresie animacji do aktywnego uczestnictwa młodzieży szkolnej w kulturze. Dla młodych uczestników będzie to okazja do rozwoju i prezentacji własnych możliwości i działań artystycznych. Dla szkół – okazja do zorganizowanego udziału w warsztatach edukacyjnych, podjęcia działań z zakresu edukacji kulturowej oraz zaanimowania własnego środowiska wokół prac na uzyskaniem tytułu „Szkoła w kulturze”. Do udziału w II Festiwalu zapraszamy osoby w wieku od 6 do 19 lat, zorganizowane grupy szkolne, a także uczestników indywidualnych.

lodz kreuje 3

Patronaty medialne:

Tvp3łódź2016 3

rl logo

 logo Centralna Turystyczna Agencja Informacyjna

Wspierają nas:

jurajska250 logo2019rgb

auchan 250 2019rgb

 


Certyfikaty „Szkoła w Kulturze”

REGULAMIN

ZAŁĄCZNIK nr 1 pdf      ZAŁĄCZNIK nr 1 doc

ZAŁĄCZNIK nr 2 pdf      ZAŁĄCZNIK nr 2 doc


40. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych DZIATWA 2019

dziatwa banery 19 870

do 18 marca 2019 – przyjmowanie zgłoszeń  /  21-24 maja 2019 – termin Festiwalu

Protokół 40 OFTM "Dziatwa2019"

Termin:

21-24 maja 2019

Jedno z wydarzeń II Festiwalu Kultury Szkolnej

 

Festiwal dla szkolnych teatrów uczniowskich od 7 do 16 roku życia. Od blisko 40 lat renomowane i rozpoznawalne wydarzenie w środowisku edukacji teatralnej w Polsce. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie zgłoszenia na Festiwal, zawierającego między innymi nagranie wideo przedstawienia. Komisja kwalifikacyjna wybiera 15 spektakli, które zostaną zaprezentowane na Festiwalu.

REGULAMIN    KARTA ZGŁOSZENIA doc do pobrania    KARTA ZGŁOSZENIA pdf 

 Patronat honorowy

MKiDN 250

 

Wspierający:

Jurajska logo 250

kwiaciarnia250

logo Auchan 250

 

 
 
29. Wystawa Rysunku i Malarstwa MÓJ TEATR
moj teatr szablon 19 870

Termin:

21.05.2019, godz. 17.00

Jedno z wydarzeń II Festiwalu Kultury Szkolnej

 

do 19 kwietnia 2019 – nadsyłanie prac  /  21 maja 2019 – wernisaż pokonkursowy

Karta zgłoszenia pdf

Karta zgłoszenia doc

Mój Teatr 2019 regulamin

 

Termin:

Otwarcie Wystawy oraz rozdanie nagród nastąpi 21 maja 2019 roku o godz. 17.00

w Centrum Animacji i Rewitalizacji RONDO, ul. Limanowskiego 166, Łódź.

 

Opis:

,,MÓJ TEATR” to przegląd prac malarskich i rysunkowych dzieci i młodzieży o charakterze konkursowym. 28 lat obecności Wystawy i Konkursu sprawiło, że „Mój Teatr” rozpoznawalny jest w całym kraju.

„Mój Teatr” towarzyszy w tym roku 40. Ogólnopolskiemu Festiwalowi Teatru Młodych ,,Dziatwa”. Każdą edycję „Mojego Teatru” poprzedzały warsztaty twórcze, które miały na celu zaktywizowanie do działalności plastycznej zarówno dzieci jak i ich opiekunów. Pojawiały się więc tu zagadnienia ruchu, światła, koloru i gestu. Do prowadzenia warsztatów zapraszane były osoby które specjalizują się w edukacji artystycznej dla dzieci i młodzieży oraz które pracują w obszarze sztuk wizualnych i performance. W jury konkursu zasiadała Barbara Kaczorowska z Działu Edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi, w 2014 roku zaprosiliśmy gdańską artystkę performance Julię Kurek.

Najistotniejsze dla nas jest zachęcanie uczestników do czytania, które w następstwie pozwoli stworzyć pracę plastyczną o wyjątkowym, osobistym charakterze. Włączyliśmy Konkurs do ogólnopolskiego Festiwalu teatralnego, by zaprezentować prace szerszej widowni, ale przede wszystkim zaznaczyć związki plastyki i teatru.


 

XI Wojewódzki Festiwal Muzyczny Dzieci i Młodzieży PIĘCIOLINIA  MARZEŃ

pieciolinia szablon 19 870

Termin:

do 12 kwietnia 2019 – przyjmowanie zgłoszeń  /  24-27 kwietnia 2019 – przesłuchania

Jedno z wydarzeń II Festiwalu Kultury Szkolnej

 

Opis:

Ideą Festiwalu jest prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego solistów oraz zespołów wokalnych i instrumentalnych.

Przesłuchania odbywają się w czterech grupach wiekowych 7-10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat i 17-19 lat. W trzech formach prezentacji: wokalnej, instrumentalnej oraz wokalno-instrumentalnej.

Projekt adresowany jest do uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy uczestniczą w zajęciach wokalnych i instrumentalnych w placówkach kulturalnych i oświatowych. Podczas Festiwalu odbędą się warsztaty mistrzowskie dla uczestników konkursu.

Regulamin

Karta zgłoszenia pdf

Karta zgłoszenia doc


 

XXVIII Bałuckie Spotkania Recytatorów - konsultacje dla recytatorów i nauczycieli

BSR 2019 baner 870

Termin:

1-15.03.2019

 

Opis:

Spotkania pełnią ważną rolę w upowszechnianiu kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży oraz przyczyniają się do międzyśrodowiskowej wymiany doświadczeń.

Adresowane są do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

W ramach Spotkań odbędą się konsultacje i warsztaty recytatorskie dla uczniów i nauczycieli, prezentacje recytatorów oraz Wieczór Poetycki.

Celem spotkań jest stworzenie sytuacji i warunków do pogłębiania dyspozycji twórczych, podniesienie poziomu umiejętności warsztatowych uczestników, popularyzacja kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży, umożliwienie wymiany doświadczeń między recytatorami, inspirowanie poszukiwań repertuarowych.

Przyjmowanie zgłoszeń do 22 lutego 2019/ konsultacje 1 marca / warsztaty 8 marca / prezentacje 11-12 marca / warsztat – podsumowanie Spotkań, Wieczór Poetycki 15 marca

Regulamin

Karta zgłoszenia pdf

Karta zgłoszenia doc


 

OpenTaniec

opentaniec 870


 

Informacje szczegółowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.42 651 50 30 BOK ul. Limanowskiego 166,91-027 Łódź

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez BOK

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Bałuckim Ośrodku Kultury

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 42 651-50-30 lub e-mail: sekretariat@bok.lodz.pl

Back to top