Na Zubardzkiej baner

Centrum Edukacji Kulturowej NA ŻUBARDZKIEJ - o nas

Bałucki Ośrodek Kultury „Na Żubardzkiej” położony jest w centrum osiedla mieszkaniowego im. Mikołaja Reja. Zajmuje część piętra pawilonu handlowo-usługowego.

Nasz ośrodek stoi na placu, który przez społeczność lokalną potocznie nazywany jest „kwadratem”. To właśnie „ na kwadracie” chętnie spotykają się młodzi ludzie, mieszkańcy osiedla. „Kwadrat” to doskonała przestrzeń miejska dla prowadzenia działań animacyjnych, imprez plenerowych, zabaw dla dzieci i działań plastycznych.

 

Czym się zajmujemy

Głównym obszarem działalności naszego ośrodka jest animacja społeczna środowiska lokalnego oraz rozwijanie i promowanie amatorskiego ruchu artystycznego w dziedzinie teatru, tańca, muzyki oraz sztuk plastycznych takich jak: malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika, rzemiosło artystyczne.

Zespoły artystyczne: wokalne, taneczne, teatralne i instrumentalne działające w naszym ośrodku prezentowały swoje programy na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, przeglądach i festiwalach zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

 

Nasze projekty

Realizujemy wiele projektów edukacyjnych i artystycznych, m.in:

  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Wakacje pod żaglami”,
  • Bałuckie Spotkania Recytatorów,
  • Festiwal Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla,
  • Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Na Skrzydłach Poezji”,
  • Konkurs Fotograficzny „ Lato, lato zostań dłużej”,
  • Scena - OFF.

 

Nasza oferta

Naszym priorytetem jest od najwcześniejszych lat uczestniczyć w procesie edukacyjnym dzieci, stąd w naszej ofercie znajdują się liczne propozycje skierowane do najmłodszych.

Zajęcia artystyczne, animacyjne, zabawy interdyscyplinarne i działania twórcze wpływają na rozwijanie wyobraźni oraz dyspozycji twórczych uczestników, uczą rozwiązywania problemów, współdziałania i współpracy w grupie, zachęcają do trwałego uczestniczenia w zdarzeniach kulturalnych.

W ofercie programowej naszej placówki znajdują się również warsztaty plastyczne dla rodzin, które stanowią ciekawą propozycję twórczego spędzania wolnego czasu. Są okazją do bycia razem podczas wspólnego tworzenia i wspólnej zabawy. 

W kameralnej przestrzeni Galerii „Ż” naszego ośrodka organizowane są wystawy prac zarówno profesjonalistów jak i amatorów.

 

 

no Person picture 140x140

Małgorzata Grycner-Kłoda

Kierownik

tel./fax 42 651-67-47
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

MapaZUBARDZKABałucki Ośrodek Kultury "Na Żubardzkiej"
ul. Żubardzka 3, 91-022 Łódź
tel. 42 651-67-47
e - mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Odwiedź nas na Fb

facebook logo1