Warsztaty fotograficzne dla początkujących

zajęcia dla młodzieży i dorosłych 16+

 

PLAKAT

 

Termin:

10.03.2020, godz. 18.00 - spotkanie organizacyjne (nieodpłatne, nie jest częścią kursu)

pierwsze zajęcia - 17.03.2020

 

Pozostałe terminy i informacje:
12 spotkań we wtorki w godz. 18.00 - 20.30
Czas trwania jednego spotkania - dwie i pół godziny

Łączny czas kursu - 30 godzin

Koszt całego kursu - 400 zł
Grupa wiekowa - 16 +
Ilość uczestników:  5 - 15
Zajęcia przeznaczone są dla osób stawiających pierwsze kroki fotograficzne, chcących rozwijać się w stronę świadomego robienia zdjęć i sprawniejszego posługiwania się narzędziami fotograficznymi.

 

przycisk zapisz


Opis:

Na zajęciach dowiecie się m.in. o:
- świadomej obsłudze aparatu - różnych jego trybach i opcjach,
- zasadach komponowania obrazu,
- środkach wyrazu,
- obróbce zdjęć,
- różnych zastosowaniach, specjalizacjach i przeznaczeniach fotografii,
- zasadach i ich świadomym przełamywaniu,
- rozwiązywaniu w praktyce własnych problemów fotograficznych,
- zabawie i eksperymentowaniu w fotografii,
przede wszystkim spędzicie konstruktywnie i twórczo czas z innymi osobami mającymi chęci do zachorowania na fotografię.

Zajęcia będą składać się z części teoretycznej i praktycznej oraz zadań dodatkowych dla chętnych. Będziemy mierzyć się z różnymi tematami od sprawnej obsługi aparatu, poprzez wiedzę i praktykę fotograficzną. Każdy będzie mógł rozwijać swoje indywidualne fascynacje związane z tworzeniem obrazów za pomocą aparatu, bo robimy to przede wszystkim dla własnego rozwoju i dobrej zabawy.

no Person picture 140x140

Krystian Szczęśniak

Prowadzący

Fotografia jest moją pasją od dziecka, gdy obserwowałem mojego tatę z aparatem i podziwiałem domowe projekcje slajdów. Pierwsze szlify zdobywałem na manualnych analogach ponad 20 lat temu. Wszechstronnie utalentowana siostra obserwując moje zmagania z materią fotograficzną zaciągnęła mnie do Miejskiego Domu Kultury na wrocławskim śródmieściu. Tam nauczyłem się obróbki materiałów analogowych w ciemni. Następnie z kolegą wygospodarowaliśmy sobie własną przestrzeń do wywoływania filmów i zdjęć. Swoją edukację kontynuowałem w liceum o profilu artystycznym, Ośrodku Postaw Twórczych, Studium Fotograficznym „Abrys” oraz na rozmaitych kursach i warsztatach. Jestem absolwentem pierwszej edycji prywatnej Akademii Fotograficznej Tomasza Tomaszewskiego.

Jednak to nie nazwy, stopnie i papierki są dla mnie ważne. Najbardziej cenię wspaniałych ludzi poznanych w tym czasie i czas spędzony z nimi. To przez nich i dzięki nim wszystko toczy się dalej, a ja mogę się rozwijać i cieszyć wspólnymi zainteresowaniami z przyjaciółmi. Dlatego lubię dzielić się swoją wiedzą i wspierać innych w poszukiwaniach rozwiązań twórczych, bo czuję wewnętrznie, że jest to jakieś uniwersalne dobro w naszym szalenie zagonionym i pogubionym świecie.

Na co dzień zawodowo prowadzę działalność związaną z systemami oświetlenia naturalnego tj. doprowadzania naturalnego światła rurami. Do celów firmowych robię zdjęcia związane z architekturą i budownictwem. Wykonuję również różnorodne zlecenia fotograficzne głównie zdjęcia reporterskie z eventów i uroczystości.

Współpracowałem z łódzkimi portalami miejskimi dokumentując lokalne wydarzenia kulturalne, z Fundacją Jazzową "Diapazon" i Festiwalem "Era Jazzu".

Prywatnie interesuję się także kulturą, sztuką i gastronomią. Czas staram się umiejętnie dzielić między zabawy kreatywne z córką, spacery z psem, a pozostałe pasje jak: muzyka (jazz, blues, rock, etniczna, granie na bębnach) gotowanie, sensoryka, literatura i kino.

 

Kontakt do organizatora:

Centrum Animacji i Rewitalizacji "Rondo", Łódź, ul. Limanowskiego 166
e - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 42 653-36-45


telefon 100

zadzwoń do nas - 42 651 50 30

 e mail 100

oceń nas

mapa 100

przyjdź do nas

Łódź, ul. Limanowskiego 166

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez MSK w Łodzi

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Miejskiej Strefie Kultury w Łodzi / Bałuty

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 

Miejska Strefa Kultury w Łodzi
Adres: ul. Krzemieniecka 2a
Kod: 94-030 Łódź

Telefon: 42 674 92 30
E-mail: sekretariat@msk.lodz.pl

Witryna internetowa:
http://miejskastrefakultury.pl/

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter