dziatwa 22 fb3

 

„Festiwal Kreatywności Młodych” - 43. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych

Rozpoczęcie Festiwalu 04 października 2022

4-7.10.2022

 program dziatwa

PROGRAM FESTIWALU / do pobrania_tutaj

GAZETA FESTIWALOWA nr 1 / do pobrania _tutaj

GAZETA FESTIWALOWA nr 2 / do pobrania _tutaj

 

43. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych „Dziatwa” jest jednym z elementów Festiwalu Kreatywności Młodych (FKM), który jest wydarzeniem edukacyjno-animacyjnym stymulującym kreatywność i aktywizującym kulturalnie różne grupy wiekowe młodych finalistów festiwali i konkursów z czterech obszarów (teatru, muzyki, tańca i plastyki). Projekt adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych zarówno z terenu Łodzi, województwa łódzkiego jak i z całej Polski, nauczycieli, instruktorów, edukatorów oraz mieszkańców naszego miasta.

„Dziatwa” to spotkanie młodych indywidualności, zderzenie młodych aktorów, wyzwolenie unikatowej energii wspólnego doznania ducha teatru. Tegoroczna „Dziatwa” wprowadzi uczestników do szerszego postrzegania świata sztuki – łączy aktorów, scenografów, reżyserów oraz nas jako organizatorów poprzez sieć Internetu. Stawia przed nami wszystkimi nowe wyzwania. W tym roku stawiamy na kreatywność w pełnym tego słowa znaczeniu.

W roku 2022 Dziatwa przebiegnie pod hasłem „Młodzi na scenie”. Chcemy zwrócić uwagę na młodego człowieka, dla którego działanie w teatrze pozwala wyrazić jego osobowość i talenty. Na warsztatach i w czasie dyskusji skupimy się na zagadnieniach pracy na scenie, doboru tekstów literackich, ale też środków wyrazu dostosowanych do oczekiwań i wyobraźni adeptów teatru. Jednak przede wszystkim Dziatwa to święto teatru dla przybyłych gości i okazja by skonfrontować swoją pracę z innymi grupami oraz z opiniami jury, a także wykazać swoją kreatywność podczas warsztatów

Rozpoczęcie Festiwalu 43 OFTM „Dziatwa” planowane jest w dn. 04 października 2022.

 

REGULAMIN_do pobrania tutaj

KARTA ZGŁOSZENIA_do pobrania tutaj

 

W ramach wydarzenia odbędą się:

- przegląd konkursowy - spektakle prezentowane na żywo na scenie i transmitowane on-line na stronie www.fkm.bok.lodz.pl oraz kontach FB filii MSK. Ponieważ Festiwal ma charakter konkursowy, to wszystkie prezentacje będą oceniane przez profesjonalne jury powołane przez organizatora.

- warsztaty dla uczestników dzieci i młodzieży oraz chętnych, zainteresowanych uczestnictwem. Poprzedzającą częścią 43. OFTM Dziatwa będą warsztaty z dziećmi i młodzieżą z łódzkich szkół „Młody teatr, młody aktor, scena młodych".

- Dla uczestników z Polski planujemy przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych, których tematyka, zgodnie z hasłem edycji, skupi się na kreatywności młodego aktora:

- Ważnym wydarzeniem zarówno dla uczestników Dziatwy jak i dla publiczności ze szkół oraz mieszkańców Łodzi będzie Akcja Happeningowa Korowód. Każdy zespół uczestniczący w Festiwalu będzie miał za zadanie przygotowania krótkiej formy teatralnej, którą zaprezentuje podczas Korowodu.

- po prezentacjach konkursowych, zespoły będą miały możliwość rozmowy z Jurorami podczas wieczornych omówieni spektakli

- Nauczycieli, instruktorów oraz wszystkich, którzy pracują przy tworzeniu spektakli zaprosimy na warsztaty z obszaru reżyserii w teatrze dziecięcym odsłaniające istotne elementy  składowe tworzonego spektaklu.

- Dla zespołów uczestniczących w OFTM Dziatwa, w jednej z łódzkich baz noclegowych, utworzone zostanie miasteczko festiwalowe, gdzie po trudach festiwalowego dnia będzie można zregenerować siły i miło spędzić czas integrując się i biorąc udział w różnych atrakcjach, które zapewni organizator.

 

Nadsyłanie zgłoszeń do 15.09.2022

Poinformowanie zespołów o decyzji komisji 22.09.2022

Zespoły zakwalifikowane do Festiwalu zobowiązane są przesłać oficjalne potwierdzenie uczestnictwa oraz materiały informacyjno-reklamowe o Zespole do 28.09.2022

W karcie zgłoszenia: prosimy wypełnić drukowanymi literami i przesłać do dnia 15.09.2022

 

Kontakt do organizatora:

Miejska Strefa Kultury w Łodzi, filia CAiR Rondo

91-027 Łódź, ul. Limanowskiego 166
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 42 653 36 45

 

belka 1


telefon 100

zadzwoń do nas - 42 651 50 30

 e mail 100

oceń nas

mapa 100

przyjdź do nas

Łódź, ul. Limanowskiego 166

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez MSK w Łodzi

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Miejskiej Strefie Kultury w Łodzi / Bałuty

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 

Miejska Strefa Kultury w Łodzi
Adres: ul. Krzemieniecka 2a
Kod: 94-030 Łódź

Telefon: 42 674 92 30
E-mail: sekretariat@msk.lodz.pl

Witryna internetowa:
http://miejskastrefakultury.pl/

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter