16.09.2022, godz. 18.00

Galeria In Blanco – „Bliżej natury” – Maria Wójt

Wernisaż wystawy malarstwa olejnego „Bliżej natury”. Maria Wójt jest nauczycielką, całe swoje życie zawodowe poświęciła pracy z dziećmi i młodzieżą. Drugą jej miłością jest malowanie obrazów. Tematami są pejzaże i kwiaty. Jej wielką wrażliwość i talent malarski będzie można podziwiać na wystawie w dniach 16.09.2022-20.10.2022.

Bliżej natury
„Szukajmy kontaktów z przyrodą, a znajdziemy w niej radość i tyle kolorów ile potrafimy w niej dostrzec” - Andrzej Czesław Klimuszko
Zainteresowanie malarstwem to dla mnie więcej niż hobby, to moja pasja. Gdy zastanawiam się, kiedy to się zaczęło i co na to miało wpływ, dochodzę do wniosku, że może trochę geny (tata miał artystyczną duszę i lubił sztukę w szerokim znaczeniu tego słowa)? A może to, że spotkałam na swojej ścieżce życia ludzi, którzy odkryli moje zdolności i zainspirowali do malowania?
Urodziłam się w niewielkiej, malowniczo położonej miejscowości Pszczonów w województwie łódzkim. Żyłam zawsze blisko natury. Kwiaty, zboża, trawy, zioła zachwycały mnie swą prostotą i pięknem i to one ukształtowały moją wrażliwość plastyczną. Po skończeniu Liceum podjęłam pracę w Szkole Podstawowej w Rogowie, a później w Łodzi w Szkole Podstawowej nr 45 im. Jana Matejki. Praca z dziećmi dawała mi wiele satysfakcji. Do dziś utrzymuję serdeczny kontakt z pierwszymi wychowankami. Pracując ukończyłam Studium Nauczania na kierunku wychowanie plastyczno – techniczne. Później skończyłam także bibliotekoznawstwo. Wśród wielu odznaczeń najbardziej cenię sobie order „Serce Dziecku” przyznany mi przez Kapitułę Dziecięcą. Dekoracja szkoły, oprawa plastyczna uroczystości szkolnych i środowiskowych całkowicie wypełniała mój czas. W tym czasie zaczęłam malować na tynku. Krok po kroku odkrywałam w sobie coś więcej niż tylko zainteresowanie malarstwem. Zaczęłam próbować swoich sił w malowaniu pejzaży, obrazów o tematyce religijnej, ale przede wszystkim kwiatów. Kocham je wszystkie, zachwyca mnie ich urok, koloryt i zapach. Są częścią mojego życia. Praca przy sztaludze pochłania mnie całkowicie i uszczęśliwia. Zapominam wtedy o kłopotach i zmęczeniu. Malując odpoczywam psychicznie i to nadaje sens mojemu życiu. Malowanie sprawia mi dużo przyjemności, a obrazami obdarowuję Najbliższych, Krewnych i Przyjaciół.
Malowanie to dla mnie lekarstwo na wszelkie troski dnia codziennego, wyzwala pozytywne emocje, pogłębia przyjaźnie, bez których życie byłoby o wiele uboższe.  

Maria Wójt

Wstęp bezpłatny

Miejsce i informacja: Miejska Strefa Kultury w Łodzi / Centrum Twórczości LUTNIA, ul. Łanowa 14, tel. 42 652 62 27, http://miejskastrefakultury.pl/, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., facebook.com/ctlutnia - https://www.facebook.com/ctlutnia; www.bok.lodz.pl, facebook.com/baluckiosrodekkultury.


telefon 100

zadzwoń do nas - 42 651 50 30

 e mail 100

oceń nas

mapa 100

przyjdź do nas

Łódź, ul. Limanowskiego 166

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez MSK w Łodzi

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Miejskiej Strefie Kultury w Łodzi / Bałuty

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 

Miejska Strefa Kultury w Łodzi
Adres: ul. Krzemieniecka 2a
Kod: 94-030 Łódź

Telefon: 42 674 92 30
E-mail: sekretariat@msk.lodz.pl

Witryna internetowa:
http://miejskastrefakultury.pl/

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter