Termin

17.03-13.04.2017

 

Miejsce

Bałucki Osrodek Kultury "Na Żubardzkiej" ul. Żubardzka 3

 

Opis

Wystawa w Galerii "Ż" BOK "Na Żubardzkiej", prezentuje prace plastyczne uczniów, które powstały na zajęciach Marty Lelewskiej i Jerzego Grzegorskiego w Łódzkiej Szkole dla Słabo Widzących i Niewidomych "Na Dziewanny". Proces kierowania rozwojem działalności plastyczno-konstrukcyjnej uczestników zajęć dzieli się na dwie metody. Polegają one na stwarzaniu warunków dla samodzielnych doświadczeń dzieci, budzeniu ich aktywności, potrzeby działania i
eksperymentowania oraz wyrażania swoich przeżyć: pierwsza to metoda swobodnej ekspresji, druga jest metodą zadań inspirujących. Techniki plastyczne stosowane w czasie zajęć, służą pełniejszemu rozwijaniu twórczości dziecka, przyczyniając się do jego rozwoju. Do podstawowych technik należą: rysowanie, malowanie, wycinanie, układanie elementów na płaszczyźnie, a także lepienie, rzeźbienie i konstruowanie z różnego materiału. Wystawie towarzyszy prezentacja dziesięciu fotografii Projektu "EIDOS:
Parousia" Anny K.J. Issaieff zrealizowanego w powyższej szkole.

 Kontakt do organizatora:

Urszula Issaieff

Bałucki Ośrodek Kultury NA ŻUBARDZKIEJ, ul. Żubardzka 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 42 651 67 47