Między obrazem a dźwiękiem - „1001 wcieleń Michała Biegańskiego” – projekcja filmowa

19.05.2017 g. 19:00

 

Miejsce:

Bałucki Ośrodek Kultury "Rondo", ul. B. Limanowskiego 166

 

Opłaty:

Wstęp wolny

 

Opis:

Czasami w kolorach, czasem w czerni i bieli, niekiedy twarzą w twarz, innym razem z daleka – filmy Michała Biegańskiego zawsze skupiają się na człowieku. Przedstawiają mądrość ludzi ulicy i moralność pracujących w podziemiach; ich podświadomość dochodzącą do głosu we śnie i brak świadomości w codziennym życiu; wolę zabicia samego siebie i ocalenia nienarodzonych; poszukiwania życia po śmierci i wizje umarłych wśród żyjących. Mnogość wcieleń, wszechświatów i charakterów – a przecież człowiek jest tylko jeden.

Łódź to kolejny przystanek na mapie filmowej trasy zatytułowanej „1001 wcieleń” (po Skierniewicach, Kopenhadze i Krośnie). Kolejne pokazy odbędą się w m.in. czeskim Pilźnie, Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu i Warszawie.

Wśród prezentowanych filmów znajdują się filmy „Tam” – dokument o snach, do którego stworzenia posłużyło przeszło trzysta historii opowiedzianych przez setkę ludzi – oraz „Zanim”, najnowsze dzieło fabularne reżysera, rejestrowane na taśmie filmowej 16 mm.

Łączna długość filmów wynosi 60 minut. Seans będzie połączony ze spotkaniem z reżyserem.

 

Reżyser

Michał Biegański

Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim, aktualnie realizuje drugi rok studiów magisterskich według programu film.factory stworzonego przez Belę Tarra w Sarajevo Film Academy. Stypendysta Funduszu Wyszehradzkiego. Laureat Aesthetica Short Film Festival (2013) oraz Crystal Palace International Film Festival (2016) w kategorii Best Music Video oraz nominowany do nagrody w kategorii Best Rock/Indie Video – Budget na UK Music Video Awards (2013) za „Call Me in the Afternoon”. Wcześniej samouk zgłębiający tajniki fotografii, sztuki operatorskiej, montażu i postprodukcji filmowej, reżyser teledysków dla artystów z Polski i z zagranicy oraz autor serii fotografii koncepcyjnych. Zwrot – a właściwie powrót – w stronę kina autorskiego przypieczętował realizacją debiutanckiego filmu dokumentalnego „Tam”. Najnowszym dziełem reżysera jest krótkometrażowy film fabularny „Zanim” rejestrowany na taśmie filmowej.

 

Strona reżysera:

www.michalbieganski.pl