kalendarium III 2020

Zabawy okolicznościowe dla dzieci i młodzieży

no Person picture 140x140

Dorota Grzegorczyk

Koordynator

Opis:

Zabawy realizowane są według autorskich scenariuszy instruktorów Centrum. W sposób bardzo atrakcyjny dla uczestników łączą zabawę, rozrywkę z treściami dotyczącymi tradycji, obyczajów i obrzędów polskich.


Do zabaw realizowanych w ramach projektu zaliczają się między innymi:

zabawy andrzejkowe
Projekt oparty jest na autorskim scenariuszu. Propozycja skierowana jest do grup zorganizowanych - uczniów: szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, jak również do grup rówieśniczych z osiedla. Program spotkań zakłada działania animacyjne, taneczne, ruchowe, a także wróżby i przepowiednie. Spotkania nawiązują do tradycji, zwyczajów i obrzędów ludowych.

zabawy  mikołajkowe
Zabawy mikołajkowe są propozycją dla uczniów klas I–III szkół podstawowych. Oparte są na założeniach i metodach pracy pedagogiki zabawy. Autorski scenariusz zabawy łączy w sobie elementy różnych dyscyplin: muzyki, tańca, teatru, plastyki. Spotkania nawiązują do podań i legend, przybliżają tradycje i zwyczaje ludowe.

zabawy  karnawałowe, bale okolicznościowe, dyskoteki
Zabawy taneczno–ruchowe połączone są z konkursami i różnorodnymi działaniami animacyjnymi. Atrakcyjność podejmowanych działań sprawia, że od lat zabawy karnawałowe cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony placówek szkolnych. Podstawę działań stanowi zabawa, która inspiruje, poszerza wyobraźnię, rozwija dyspozycje twórcze, uczy współdziałania a przy tym dostarcza wielu radości uczestnikom. Zabawy rozwijają ekspresję, spontaniczność, improwizację, a także właściwe postawy wobec siebie i innych. Spotkania skierowane są do grup zorganizowanych - uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, a także grup rówieśniczych z osiedla.
Zabawy realizowane według  autorskiego scenariusza, oparte są na założeniach i metodach pracy pedagogiki zabawy.

 

Informacje - zapisy - sekretariat

Centrum Edukacji Kulturowej "Na Żubardzkiej", Łódź, ul. Żubardzka 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 42 651 67 47

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez BOK

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Bałuckim Ośrodku Kultury

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 42 651-50-30 lub e-mail: sekretariat@bok.lodz.pl

Back to top